ארגז תריסים חשמליים – מה כדאי לדעת?

כשרוכשים תריסים חשמליים אחד הדברים שחשוב מאוד לשים אליו הוא הארגז בו יושב המנוע והגליל של התריס. רגע לפני שאתם רוכשים תריסים חשמליים וארגז כדאי ללמוד קצת על מה האפשרויות לבחירת ארגז תריסים, איך סוג הארגז משפיע על תחזוקה ותיקון וכיצד יש לחזק את הארגז והמערכת של התריס הנמצאת בתוכו.

מאילו חומרים ניתן לעשות ארגז תריס חשמלי?

תריסים חשמליים ניתן להזמין כך שארגז התריס נמצא מחוץ לבית או בתוך הבית וכן ארגז תריס נסתר. החומרים מהם מכינים ארגזי תריסים כוללים בין השאר אלומיניום, עץ, לוחות גבס, פח, פלסטיק ועוד. לכל אחד מהם יש משמעות עיצובית כמובן כשמדובר בארגז גלוי.

באילו צורות ניתן לעשות ארגז תריסים חשמליים ?

עקרונית, צורת הארגז וגודלו יקבעו לפי גודל הגליל של התריס המצב פתוח. כיום יש כמה סוגים של צורת ארגז תריסים חשמליים ולא רק ארגז מלבני כמו תריסים של פעם. ניתן להזמין ארגז תריסים חשמליים בצורה אובלית, מעוגל, מרובע ועוד. אם הארגז אינו מוסתר מומלץ לא להסתפק בצורה המלבנית הקלאסית ולהזמין ארגז תריסים מהודר יותר.

תחזוקה נכונה של ארגז תריסים חשמליים והתריס עצמו

חשוב מאוד לוודא שהארגז נוח לתחזוקה וניתן לפתוח אותו בקלות כאשר יש בכך צורך. את הארגז רצוי לפתוח מפעם לפעם על מנת לנקות את פנים הארגז ולשמור על מנוע התריס כראוי. רצוי לעשות זאת בעזרתו של בעל מקצוע אם אינכם יודעים כיצד יש לעשות זאת כראוי. תריסים חשמליים שמותקנים בבתים הקרובים לים חשוב מאוד לתחזק כנגד קורוזיה במיוחד אם המרחק מהבית לים הוא 2 קילומטרים או פחות. יש לשטוף תריסים חשמליים ואת ארגז התריס במים כדי לסלק את המלחים הנישאים על גבי הרוח מן הים.

תיקון תריסים חשמליים – יש חשיבות לארגז?

כשמתקינים ארגז תריסים חשוב לקחת בחשבון גם את האפשרות של תיקון התריס וגם את התחזוקה שלו. כשמדובר בארגז תריס ניסתר יש צורך בעבודה מורכבת יותר של פירוק הארגז כדי לתחזק את התריס וכדי לתקן אותו, פעולה שתייקר את התיקון וכמובן תאריך אותו.