חיפוי זכוכית ועבודות זכוכית אחרות

תיקון תריסים חשמליים

תיקון תריסים חשמליים

חיפוי זכוכית הוא אלמנט עיצובי (ופרקטי) שתופס תאוצה בשנים האחרונות, היכולת לייצר חיפוי זכוכית בכמעט כל צבע, צורה ודוגמא מודפסת אפשריים הופך אותה לחביבת קהילת מעצבי הפנים והמעצבים החובבים. מה היתרונות של חיפוי זכוכית ? אילו עבודות זכוכית אחרות יש?

מה היתרונות של חיפוי זכוכית וזכוכית בכלל?

לחיפוי זכוכית יתרונות רבים, קודם כל הזכוכית היא אלמנט עיצובי מרשים מאוד על כל גווניו. זכוכית יכולה להיראות יוקרתית, צעירה ושובבה, מרשימה או נטמעת ברקע. הצורות, החריטה והצבעים של חיפוי זכוכית כמעט בלתי מוגבלים היום. כמו כן, זכוכית היא חומר קל מאוד לניקוי ולכן חיפוי זכוכית פופולארי מאוד במטבחים, מקלחות ומטבחונים משרדיים. יתרון נוסף של חיפוי זכוכית וזכוכית בכלל הא כמובן שקיפותה של הזכוכית. כך למשל, כדי להגן על קירות בבתים עתיקים ניתן לעשות חיפוי זכוכית ולשמר את הקיר המקורי מבלי להתפשר על המראה שלו. סגירת מרפסת עם קיר זכוכית גדול היא דוגמא נוספת לשימוש בזכוכית.

אילו עבודות זכוכית אחרות קיימות?

עבודות זכוכית ניתן לראות במקומות רבים, הן משמשות ככלי עיצובי וכן ככלי פונקציונאלי, למשל:

  • מחיצות זכוכית – מחיצות זכוכית בין חדרי משרדים, חדרי ישיבות, באופן ספייס וכו'. ניתן לעצב את הזכוכית כך שתהייה שקופה או בעלת מרקם למקסום הפרטיות.
  • מעקות למדרגות – מעקה של גרם מדרגות עשוי זכוכית הוא מראה נפוץ בחללים מסחריים כמו קניונים ובתי חולים וכן במשרדים של חברות רבות. מעקות הזכוכית מגוונים מאוד וניתן ליצור נוכחות מרשימה בעזרתן.
  • מעקה למרפסות – עבודות זכוכית משמשות פעמים רבות ליצירת מעקה בטיחות למרפסות בבתים פרטיים ובמשרדי רבים.
  • חלונות בלגיים – חלונות בלגיים הן חלונות בעלי חלוקה של הזכוכית על ידי פרופיל אלומיניום או חלונות הנפתחים כלפי פנים או חוץ. חלונות בלגיים לרוב מזמינים מאיש עבודת זכוכית באופן מיוחד כך שיתאים לגודל ולעיצוב של החלון.
  • וויטרינות – יצירת ויטרינות לחלונות ראווה הוא עוד סוג של עבודות זכוכית.
  • עבודות זכוכית מיוחדת – זכוכית מחוסמת, זכוכית מראה דו צדדית, זכוכית עמידה בפני פגיעה וכדומה. אלו לרוב עבודות זכוכית מסוג חיפוי זכוכית אם לא בהכרח.