עבודות אלומיניום

כמה עובדות שלא ידעתם על עבודות אלומיניום

עבודות אלומיניום נמצאות סביבנו כמעט בכל מקום, רובנו לא מזהים אותן אך כולנו מכירים אותן. עבודות אלומיניום נעשות לרוב בתחום החלונות והזכוכית על ידי חברות ואנשי מקצוע העוסקים למשל בתחום של זכוכית חיפוי למטבח וייצור חלונות בהזמנה. למה משמשות עבודות אלומיניום? מה היתרונות של עבודות אלומיניום?

למה משמשות עבודות אלומיניום?

עבודות אלומיניום הן שם כללי מאוד לכל מוצר העשוי אלומיניום שלא נעשה בפס ייצור במפעל. כאשר אומרים עבודות אלומיניום מתכוונים בדרך כלל דווקא לתחום העבודה עם פרופילי אלומיניום כמו למשל, חלונות ודלתות אלומיניום. חלונות אלומיניום הם כנראה המוצר הנפוץ והידוע ביותר שנעשה על ידי אנשי מקצוע בתחום. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר עבודות אלומיניום הנעשות בקנה מידה גדול יותר לאחר שהציבור הרחב גילה את היתרונות הרבים של עבודות מסוג זה. כך למשל נוכל לראות מבנים שלמים, יחידות דיור, סגירת מרפסת , חלונות בלגיים גדולים, גדרות ושערים ועוד העשויים אלומיניום.

מה היתרונות של עבודות אלומיניום?

לעבודות אלומיניום יתרונות רבים, הבולטים שבהם כוללים:

  • מהירות – עבודות אלומיניום נחשבות למהירות מאוד יחסית לעבודות מתכת אחרות וודאי שיחסית לעבודות בטון ובלוק. ניתן לעשות למשל סגירת מרפסת תוך כמה שעות עד יום עבודה אחד, לצורך השוואה, שימוש בבלוק ובטון ידרוש  F-3 ימי עבודה.
  • ניקיון – שלא כמו סוגים אחרים של עבודות בנייה ושיפוץ, עבודות אלומיניום נקיות מאוד ולא דורשות שימוש בחומרים אבקתיים כמו גבס או אבקות בטון שונות, דבקים רעילים וכן הלאה. לאחר ביצוע עבודות אלומיניום יש צורך בניקיון קל בלבד.
  • עמידות – אלומיניום הוא חומר עמיד במיוחד, למרות היותו מתכת הוא אינו מחליד ולא מאבד מצבעו כלל וכלל למשך שנים רבות מאוד. עבודות אלומיניום ניתן לעשו אפילו במישור החוף ללא חשש מקורוזיה למשל שנים. כמו כן, אלומיניום צבוע אינו נוטה להתקלף שכן למתכת תכונת ספיגה חזקה של צבע.
  • מחיר – היתרון הגדול של עבודות אלומיניום היא התמורה הרבה שמקבלים יחסית למחיר הנמוך. בשל התכונות שלך האלומיניום העבודות מחזיקות מעמד שנים רבות, קלות לביצוע ומחירן אינו גבוה.